Ziraat Bankası EFT Saatleri ve Ücretleri

Ziraat Bankası EFT saatleri ve EFT ücretleri 2021 yılında ne kadar oldu? Türkiye’nin en büyük ve ilk kurumsal bankası olan Ziraat Bankası’nın EFT sistemi ile ilgili tüm bilgileri sizlere sunuyoruz. Ziraat Bankası üzerinden gerçekleştirilen EFT’ler ne zaman hesaba düşer?  Ziraat Bankası EFT sistemi hakkında tüm sorulara yanıt veriyoruz.

Ziraat Bankası EFT Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası EFT; farklı bir hesaba gerçekleştirilmekte olan para transferidir. Ziraat Bankası EFT nasıl yapılır diyenler için çeşitli yöntemler yer alıyor. Ziraat Bankası Mobil Uygulama, İnternet Şubesi ve ATM’ler üzerinden EFT yapabilirsiniz.

 • Ziraat Bankası Mobil Uygulaması
 • Ziraat Bankası İnternet Şubesi
 • Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı
 • Ziraat Bankası ATM’leri
 • Ziraat Bankası Şubeleri

Üzerinden 7 gün 24 saat başka hesaba EFT gönderimi sağlayabilirsiniz. En sık kullanılan mobil bankacılıktan para transferi ise aşağıdaki şekilde yapılır.

Adım Adım Ziraat Bankası Mobil EFT Yapmak

 1. Ziraat Bankası mobil uygulama veya internet şubesine kişisel bilgileriniz ile giriş yapın.
 2. Sol üst köşede yer alan menü içerisindeki Para Transferleri alanına tıklayın.
 3. Başka bir hesaba EFT yapmak istiyorum bölümüne giriş yapın.
 4. EFT yapacağınız kişinin adı-soyadı ve IBAN numarasını girin.
 5. Talep etmeniz dahilinde açıklama alanını doldurabilirsiniz.
 6. Sağ alt bölümde yer almakta olan Devam Et butonuna tıklayarak işlemi kontrol edin ve onaylayın.

Ziraat Bankası EFT yapmak internet ve mobil sitesinde aynıdır. ATM üzerinden yaparken de aynı menüleri takip ederek bir dakika içerisinde EFT gönderimi sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT gönderimi yaparken IBAN numarası kontrol edilmelidir. Ad-Soyad ve IBAN uyuşmaması durumunda gönderdiğiniz tutar size tekrar iade olacaktır. EFT’nin başarısız olması durumunda mobil uygulama bildirimi ve SMS ile bildirim sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2021 Nedir?

Ziraat Bankası EFT saatleri Haziran ayında Pazartesi-Cuma günleri 09:00 ile 16:00 arasında gerçekleştirilmektedir. Ziraat Bankası geç EFT saatleri 16:00 ile 17:30 arası gerçekleştirilmektedir. Geç EFT işleminde ekstra ücretlendirme uygulanmaktadır. Ziraat Bankası yarım gün çalışma döneminde EFT saatleri ise 09:00 ile 11:30 arasında gerçekleştirilmektedir.

Ziraat Bankası EFT zamanı Cuma 17:00’dan sonra ve hafta sonu (cumartesi-Pazar) yapılması durumunda Pazartesi günü 09:00’da hesaba düşmektedir.

Ziraat Bankası EFT Hesaba Ne Zaman Gelir?

Ziraat Bankası EFT işleminde Pazartesi-Cuma günleri karşıdaki banka hesabına geçme süresi 2 dakika ile 20 dakika arasında sürmektedir.  EFT’nin karşı banka hesabına geçme süresi banka şubelerinin yoğunluğu ve mesai günü ve saatleri ile doğru orantılıdır. EFT işlemleri şubeler tarafından manuel onaylanmaktadır.

Gönderilen EFT işleminin hesaba geçme süresi şubeler ile doğru orantılı değişiklik gösteriyor. Para transferi gerçekleştirdiğiniz şubenin gelen EFT işlemini onaylaması ile birlikte hesaba yansıyor. EFT işlemi gerçekleştirirken maksimum 20 dakika içerisinde karşı tarafa ulaşabileceğini hesap etmelisiniz.

Ziraat Bankası EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası EFT mesai saatleri içerisinde olmasına rağmen 20 dakika içerisinde gelmedi ise müşteri hizmetlerini aramalısınız. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 220 00 00 arayarak EFT işleminin şube üzerinden sorgulamasını sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT Ücretleri
Ziraat Bankası EFT Ücretleri

Ziraat Bankası EFT Ücretleri 2021 Ne Kadar?

Ziraat Bankası EFT ücretleri 2021 Haziran ayında Mobil şube ve internet bankacılığından 1.14 TL, ATM’den yapılırsa 2.29 TL, şubeden yapılırsa 5.73 TL, telefon bankacılığından yapılırsa 5.73 TL’dir. Ücretlendirmeler 1.000 TL’ye kadar geçerlidir.

Ziraat Bankası EFT ücretleri bireysel ve kurumsal müşterilerde farklılık gösteriyor. Aynı zamanda Ziraat Bankası’na ait farklı hizmetlerden yararlanarak kampanyalar süresince EFT ücreti ödememek de mümkündür.

Ziraat Bankası Geç EFT Ücreti 2021 Ne Kadar?

Ziraat Bankası geç EFT ücreti ise 1.71 TL’dir. Ziraat Bankası geç EFT ücreti sadece mesai günlerindeki 16:00 ile 17:00 arasında yapılan işlemlerde uygulanır.

Ziraat Bankası FAST Ücreti 2021 Ne Kadar?

Ziraat Bankası anında para transferi için kullanılan FAST transferlerinde 1.000 TL’ye kadar ek ücret almamaktadır. Mesai saatleri içerisinde FAST (hızlı para transferi) ile anında gönderim sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası hesabınızdan gönderdiğiniz EFT işlemini mobil uygulama, internet şubesi ve müşteri hizmetleri ile görüşerek iptal edebilirsiniz. Ziraat Bankası EFT iptali sadece parayı gönderdiğiniz bankanın şubesi tarafından onaylanmaması durumunda yapılır. Onaylanan EFT işlemlerinde para karşı tarafa ulaşacağından iptal edilmez.

EFT gönderimi ile birlikte hesabınızdaki bakiye düşer. EFT iptali yapıldığında ise banka tarafından anlık olarak hesabınıza tekrar bakiye olarak yansıtılır.

Ziraat Bankası EFT Limiti Nasıl Arttırılır?

Ziraat Bankası EFT limiti bulunmaktadır. Ziraat Bankası EFT limiti arttırmak için 0850 220 00 00 müşteri hizmetleri numarasını aramalı veya şubeyi ziyaret ederek işlem gerçekleştirmelisiniz. İnternet şubesi ve mobil uygulamadan EFT limit artırımı yapılmamaktadır. Ziraat Bankası internet sitesi üzerinden tüm detaylı bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.